Nowa, atrakcyjna ramówka TVP Kultura: filmy i seriale.

Bardzo ciekawie zapowiada się jesienna ramówka kanału TVP Kultura. Kanał dostępny jest w ramach 3 Multipleksu (MUX-3) i z jego oferty mogą korzystać użytkownicy, których odbiorniki są przystosowane do odbioru DVB-T w Polsce. 

 

Hitem będzie emisja amerykańskiego serialu „Mad Men” w czwartki o godzinie 21:10. Serial zyskał ogromne uznanie publiczności i krytyków na całym świecie. Akcja rozgrywa się w latach 60. w Nowym Jorku. W śmiały i niepoprawny sposób serial przedstawia obyczaje i zmiany w amerykańskim społeczeństwie tamtego okresu. Głównym bohaterem jest wysoko ceniony spec od reklamy Don Draper, który stanowi uosobienie spełnienia amerykańskiego snu. Jest to więc świetna okazja do obejrzenia tego kultowego serialu dla osób, które jeszcze nie miały z nim styczności.

 


Kolejną bardzo atrakcyjną propozycją są sobotnie seanse z Woodym Allenem. W paśmie Bilet do Kina stacja zaprezentuje aż dwanaście tytułów amerykańskiego reżysera: "Strzały na Brodwayu", "Przejrzeć Harry'ego", "Klątwa skorpiona", "Życie i cała reszta", "Jej wysokość Afrodyta", "Wszyscy mówią: kocham cię", "Celebrity", "Drobne cwaniaczki", "Koniec z Hollywood", "Scoop - Gorący temat" oraz "Vicky Cristina Barcelona".Ponadto, od 24 września TVP Kultura zaprezentuje cenione polskie produkcje ostatnich lat  m.in. "Moja krew" w reż. Marcina Wrony, "Matka Teresa od kotów" Pawła Sali, "Wszystko co kocham" w reż. Jacka Borcucha oraz "Wojna polsko-ruska" Xaverego Żuławskiego.

Propozycją dla najmłodszych będzie Kulturanek – program emitowany w soboty o godzinie 11:20 (powtórka w poniedziałki o godz. 8.10 i godz. 12.40). Intencją programu jest zachęcenie młodych odbiorców do obcowania ze sztuką i odnalezieniu jej w codziennych sytuacjach.

W niedziele o godzinie 17.15 emitowane będą także nowe wydania niedzielnego popołudnia "Niedziela z..." emitowanego od początku istnienia TVP Kultura. Zaproszenie do jesiennych programów przyjęli m.in. Maria Peszek, Wojciech Kilar, Andrzej Dudziński, Wojciech Jagielski, Leszek Możdżer, Grzegorz Jarzyna oraz Mariusz Grzegorzek.

Jak widać nowa ramówka TVP Kultura zapowiada się bardzo atrakcyjnie i zapewne będzie to mocna pozycja wśród oferty kanałów DVB-T.